TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport

 

 

THEODORA FRANCISCA MARIA (DORE) BLOM
logopeda, nauczyciel metody NDT Bobath - Senior

Pani Dore Blom jest logopedką pochodzenia holenderskiego. Zdobyła wykształcenie w the Vlaamse Hogeschool, na wydziale logopedii w Antwerpii, w Belgii w 1981 r. Mieszka i pracuje w Grecji od 1983 r. i w tym samym roku przystąpiła do pierwszego kursu podstawowego metody NDT Bobath, prowadzonego przez p. Mary Quinton, dr Elisabeth Koeng and p. Hellen Mueller.
W 1989 r. otrzymała uprawnienia do nauczania podczas kursów metody NDT Bobath i od tego czasu naucza i wykłada na kursach podstawowych oraz rozwijających w Grecji, na Cyprze oraz w innych krajach Europy i Azji. Dodatkowo, bierze udział w różnych sympozjach i warsztatach  z zakresu pediatrii neurologicznej oraz dysfagii. Aktywnie pracuje jako logopeda i specjalista dysfagii. Jest właścicielką “Kyklos”, prywatnego centrum logopedycznego i sztuki użytkowej.
Od 1998 r. p. Dore Blom jest  nauczycielem „Seniorem”  metody NDT Bobath. Jest członkiem EBTA (European Bobath Tutors Association) oraz  European Bobath Speech Tutors Group. Jest założycielką ΕΕΝΑ (Hellenic Association of Neuro developmental treatment), byłym wiceprezesem (1998-2000) oraz prezesem (2000 - 2002) ΕΕΝΑ.  Od 1983 r. jest członkiem the Panhellenic association for Speechtherapists jak również the Dutch association for Speech therapists. Pani Dore Blom jest mężatką i ma dwójkę dzieci.
 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków