|
PodstawyTerapii Manualnej - szkoły niemieckiej |
|||||
|
Opis Szkolenia
Szkolenie pokazujące podstawy badania namulanego narządu ruchu pacjenta przez fizjoterapeutę
Terapia manualna wg szkoły niemieckiej jest koncepcją badania i leczenia pacjenta, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń strukturalnych narządu ruchu (stawów, mięśni, nerwów). U jej podstaw leży dokładny wywiad, który z kolei pokazuje kierunek przeprowadzenia badania. Jeżeli te dwa elementy zostaną przeprowadzone prawidłowo – terapia pacjenta staje się jasna i efektowna.
Standardowy cykl szkoleń z Terapii Manualnej składa się z siedmiu 5-dniowych modułów. Podczas kursu Postawy Terapii Manualnej chcemy przybliżyć Wam czym tak naprawdę jest terapia manualna i u jakich pacjentów jej stosowanie przyniesie największy efekt. Na przykładzie obręczy barkowej przejdziemy z Wami przez ukierunkowany wywiad, szczegółowe badanie oraz przykłady terapii w poszczególnych zaburzeniach. Jest to kurs nastawiony na praktykę, a więc umiejętności, których najczęściej brakuje Wam po teoretycznym przygotowaniu.
Dla kogo jest przeznaczony kurs?
Szkolenie jest przeznaczone dla studentów fizjoterapii, którzy chcą rozpocząć przygodę z Terapią Manualną, oraz których interesuje terapia pacjentów z dolegliwościami bólowymi narządu ruchu.
Program szkolenia
Podstawy terapii manualnej, rys historyczny, podstawowe pojęcia z zakresu terapii manualnej.
Podstawy badania manualnego.
Badanie stawu ramiennego, badanie obręczy barkowej - propozycje terapii.
Diagnostyka różnicowa problemów w obrębie górnego kwadrantu ciała.
Cel Szkolenia
Celem szkolenia jest przedstawienie podstaw biomechanicznych terapii namulanej, zasad wywiadu, badania różnicowego i ich klinicznej interpretacji oraz podstawowych technik terapii w zakresie terapii namulanej.
Czego dowiesz i nauczysz się na kursie?
Podczas kursu nauczysz się zasad przeprowadzenia wywiadu i jego interpretacji w przypadku pacjentów ortopedycznych. Poznasz zasady badania klinicznego i różnicowego.
Dodatkowo nauczysz się stosowania podstawowych technik terapii manulanej na przykładzie obręczy barkowej.
Czas trwania kursu: 2 dni
Liczba godzin edukacyjnych: 12/45 min.
Liczba uczestników: 24
Egzamin/zaliczenie: Zaliczenie na podstawie frekwencji na zajęciach.
Akredytacje: brak
Dla kogo: dla studentów fizjoterapii
Informacje dodatkowe:
UWAGA! Po ukończeniu studiów będziecie Państwo mogli skorzystać z pełnego szkolenia w danej metodzie w niższej cenie! Od regularnej ceny szkolenia, odliczymy 50% kwoty, którą zapłaciliście za szkolenie dla studentów!
Instruktor:
Agnieszka Wierciak – Rokowska – Instruktor Terapii Manualnej
Beata Pałdyna – Instruktor Terapii Manualnej