TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport

 

Shigeyuki Ichikawa Shigeyuki Ichikawa

 

 

Shigeyuki Ichikawa ukończył Szkołę Fizjoterapii w Tokyo, Japonii w marcu 1983. Pracował jako fizjoterapeuta od 1983 do 1985 w Centrum Rehabilitacji Szpitala Ito, gdzie wyspecjalizował się w terapii pacjentów neurologicznych. Kolejne dwa lata pracował z pacjentami po udarach mózgu pochodzenia naczyniowego oraz urazami rdzenia kręgowego. Od 1986 do 1992 pracował także w Tokyo w centrum rehabilitacji szpitala specjalizującego się w urazach mózgu. Pracował z pacjentami neurologicznymi (udary pochodzenia naczyniowego, urazowe uszkodzenia mózgu, itp.) w fazie ostrej procesu leczenia, będąc kierownikiem tej placówki. Od 1992-1998 kierował prywatną kliniką, gdzie pracował z pacjentami ortopedycznymi oraz zawodowymi sportowcami.

Od roku 1996 nauczał koncepcji PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) na uniwersytecie i w szkole fizjoterapii, gdzie nadal pracuje. Instruktor prowadzi własną praktykę fizjoterapeutyczną w Tokio od 1999 roku, gdzie przyjmuje pacjentów z różnymi zaburzeniami (ortopedycznymi, neurologicznymi, urazami rdzenia kręgowego, pacjentami domowymi oraz sportowcami).

W pracy zawodowej od 1988 roku zajmuje się treningiem fizycznym profesjonalnych golfistów, dla których opracował specjalistyczną strategię treningową.

Od 1993 do 1994 Shigeyuki związany był kontraktem z Goldwin, Sports oddziałem lekkoatletów pracując jako konsultant do spraw sprawności fizycznej. Zatrudniony był także na stanowisku Zawodowego Konsultanta szkoląc fizjoterapeutów i stażystów we wspomnianej klinice sportowej w Tokio.

Od 1994 do 1998 pełnił rolę konsultanta do spraw sprawności fizycznej w zawodowej drużynie koszykarskiej, gdzie starał się wykorzystywać PNF w terapii tej grupy sportowców.

Wiedzę w zakresie PNF zdobywał od 1985 ucząc się na 6 miesięcznym stażu w Kaiser Foundation Rehabilitation Center w Vallejo, Kalifornii, USA . Zyskał tytuł Międzynarodowego Instruktora PNF (kursów podstawowych w 1999 oraz rozwijających w 2004). W roku 1989 szkolił się także w zakresie rehabilitacji w mózgowych porażeniach dziecięcych (8 tygodniowy kurs Bobath) w Londynie. Od 1993 do 1994 uczył się terapii manualnej - techniki osteopatii (techniki energii mięśniowej / rozluźnienia powięzi) w USA. Ukończył także szkolenie z zakresu techniki Klein Vogelbach od 2006- 2010 w Tokio.

Koncepcji PNF nauczał w Korei, Polsce i Chinach. Prowadził wiele wykładów na temat rehabilitacji i aktywności sportowej, w trakcie których omawiał specjalistyczne strategie treningowe i podejścia terapeutyczne. 


 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków