TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport
 

Wprowadzenie do metody Medycyny Ortopedycznej J. Cyriax'a

 
Dostępne terminy: 2023

Opis Szkolenia

Metoda Cyriax to kompleksowy system diagnostyki i terapii zaburzeń narządu ruchu stworzony przez doktora Jamesa Cyriaxa, nazywanego „ojcem medycyny ortopedycznej”. Algorytmy badania i terapii tej koncepcji są stosowane przez lekarzy i fizjoterapeutów na całym świecie.

Podczas szkolenia chcemy przybliżyć Wam koncepcję oraz ogólne założenia metody Cyriax. Na przykładzie barku oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa pokażemy Wam schemat przeprowadzania wywiadu, badania funkcjonalnego oraz stawiana diagnozy klinicznej. Dodatkowo poznacie charakterystykę bólu promieniującego oraz dowiecie się czym są „dzwonki alarmowe” i co zrobić w sytuacji, kiedy stwierdzicie ich występowanie u pacjenta. Pokazane zostaną również techniki leczenia w przypadku wybranych struktur mięśniowych. Szkolenie zwraca szczególną uwagę na prawidłową i dokładną diagnostykę, a także daje gotowe narzędzia do leczenia pacjenta. Jest doskonałym wstępem dla osób zainteresowanych tematem ortopedii oraz dla wszystkich, którzy interesują się pracą z pacjentem bólowym.


Dla kogo jest przeznaczony kurs?

Szkolenie jest przeznaczone dla studentów fizjoterapii,  szczególnie zainteresowanych fizjoterapią ortopedyczną i badaniem różnicowym pacjenta ortopedycznego.


Program szkolenia 

Wprowadzenie – historia, ogólne założenia metody.
Ból promieniujący.
Diagnoza kliniczna – zasady ogólne, wywiad, badanie funkcjonalne, diagnoza kliniczna vs badania techniczne.
Bark – anatomia.
Badanie barku (praktyka).
Interpretacja badania stawów kończyn na przykładzie barku.
Bark - dzwonki alarmowe.
Techniki leczenia dla wybranych uszkodzeń mięśniowych (praktyka): mięsień nadgrzebieniowy, mięsień podgrzebieniowy, mięsień podłopatkowy, mięsień dwugłowy ramienia.
Odcinek lędźwiowy: wprowadzenie, anatomia, wywiad.
Badanie odcinka lędźwiowego (praktyka).
Interpretacja badania klinicznego.
Odcinek lędźwiowy – dzwonki alarmowe.
Zarys leczenia zaburzeń mechanicznych kręgosłupa w koncepcji Cyriax.


Cel  Szkolenia

Celem szkolenia jest przedstawienie zasad fizjoterapii ortopedycznej, podstaw wywiadu wraz z jego interpretacją, a także podstaw badania i terapii obręczy barkowej i kręgosłupa lędźwiowego.


Czego dowiesz i nauczysz się na kursie?

Na kursie dowiesz się w jaki sposób prowadzić wywiad, badanie oraz terapię według metody Cyriaxa. Nauczysz się podstaw pracy z pacjentem ortopedycznym z wybranymi uszkodzeniami w obrębie barku oraz kręgosłupa lędźwiowego. Dodatkowo poznasz znaczenie „dzwonków alarmowych” w badaniu.


Czas trwania kursu: 2 dni

Liczba godzin edukacyjnych: 17/45min.

Liczba uczestników: 24

Egzamin/zaliczenie: zaliczenie na podstawie frekwencji na zajęciach.

Akredytacje: brak

Dla kogo: dla studentów fizjoterapii


Informacje dodatkowe:

UWAGA! Po ukończeniu studiów będziecie Państwo mogli skorzystać z pełnego szkolenia w danej metodzie w niższej cenie! Od regularnej ceny szkolenia, odliczymy 50%  kwoty, którą zapłaciliście za szkolenie dla studentów!

Instruktor:

Maciej Rębisz – Instruktor OMI Global

Rafał Januła – Instruktor OMI Global

 


 

 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków