TITLE

Artykuły specjalistyczne / Sport
 

Wkładki ortopedyczne Balkefors
Kurs rozwijający

 
Dostępne terminy:   2022Opis szkolenia

Torsten Balkefors – twórca wkładek ortopedycznych - rozwija swój produkt od 25 lat. Przez wiele lat pracował ze sportowcami i odniósł się do ich specyficznych problemów. Praca spółki, Balkefors Idrott & Hälsocenter AB (Balkefors Sports & Health Centre AB), wyznaczyła poziom w rozwoju podeszw ortopedycznych kształtowanych indywidualnie dla klienta. Balkefors pracował również przez trzy lata jako Menadżer operacyjny w LIVI - Lugnets Idrottsvetenskapliga Institut (Instytut Nauk o Sporcie Lugneta). LIVI pracuje nad badaniami i czołowymi odkryciami sportowymi we współpracy z RF - Riksidrottsförbundet (Szwedzkie Narodowe Stowarzyszenie Sportu) oraz wsparciem olimpijskim. Analizy ruchu i pomiary biomechanicznych różnic są podstawą dla zrozumienia wpływu jaki stopa ma na całe ciało. Balkefors Support AB nieustannie pracuje nad edukacją i sprzedażą opatentowanej podeszwy. Ukształtowana wkładka jest funkcjonalna i łatwa do pracy, z tego powodu ma szeroki zakres zastosowania i zalecana jest osobom z różnymi zaburzeniami. Funkcja i jakość wkładek przez wiele lat była testowana przez elitarnych sportowców, włączając Jenny i Sanna Kallur (lekkoatletyka), Elfsborg Soccer i Redbergslid Handball, nie wspominając o czołowym rowerzyście Marcus Ljungkvist, kierowcy wyścigowym Mattias Ekström, jak również Saik Bandy i innych.
2- dniowy kurs rozwijający poszerza wiedzę z podstawowej części kursu między innymi o stosowanie wkładek ortopedycznych u dzieci, w obuwiu sportowym oraz nietypowym obuwiu. Dodatkowo znaczna część szkolenia jest poświęcona klinom i możliwościom modelowania wkładek korekcyjnych w przypadku wad i dysfunkcji stóp.


 

Dla kogo jest przeznaczony kurs?

Kurs jest przeznaczony dla fizjoterapeutów, którzy ukończyli szkolenie Wkładki Ortopedyczne – kurs podstawowy oraz chcą pogłębić umiejętności związane z wykonywaniem wkładek ortopedycznych wg koncepcji Balkeforsa


 

Program szkolenia

  • Zastosowanie klinów korekcyjnych w praktyce dla poszczególnych zaburzeń stóp.
  • Zastosowanie wkładek u dzieci z różnymi dysfunkcjami.
  • Zastosowanie wkładek w dyscyplinach sportowych.
  • Przygotowanie wkładek do nietypowego obuwia.
  • Praca z maszynami szlifującymi przy obróbce wkładek przed wprowadzeniem do obuwia.
  • Wymiana doświadczeń z innymi terapeutami wykonującymi wkładki ortopedyczne.


Cel szkolenia

Celem szkolenia jest rozwinięcie i doskonalenie umiejętności zdobytych podczas pierwszej części kursu Wkładki Ortopedyczne wg Koncepcji Balkeforsa oraz podczas praktyki gabinetowej. Dodatkowo program kursu przewiduje czas na rozwianie wszystkich wątpliwości, które mogły zrodzić się podczas pracy z pacjentami.
 


 

Czas trwania: 2 dni
Liczba uczestników: 16
Egzamin/Zaliczenie: Nie/ zaliczenie na podstawie frekwencji na zajęciach
Dla kogo: dla absolwentów szkolenia Wkładki Ortopedyczne – kurs podstawowy

 


 

Pobierz plik Urazy stóp
Pobierz plik Technologia wykonania
Pobierz plik Przykładowa wycena zestawu do wykonywania wkładek ortopedycznych

 

 

 

 

 

 

© 2017 by Reha Plus. All rights reserved.
Agencja Interaktywna Kraków